четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 100
МЕГА БОМБА

АУДИО: Заев вели дека се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов бил криминоген

home Хроника

Тетовец заработи кривична пријава, со својот автомобил удрил двајца полицајци

Тетовец заработи кривична пријава, со својот автомобил удрил двајца полицајци

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.А.(60) од село Доброште поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејство’’.

На 26.02.2019 година во атар на село Доброште пријавениот со своето возило удрил двајца полициски службеници кои се обиделе да извршат преглед на возилото, информираат од МВР.

Парламентарни избори 2020