среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Тетовец уапсен поради пожар на Попова Шапка

Тетовец уапсен поради пожар на Попова Шапка

Полициски службеници од Полициско одделение Попова Шапка го лишиле од слобода Ф.Н.(44) од Тетово.

Лицето е уапсено вчера во 13 часот кај место викано „Голгота“, атар на с.Лисец, тетовско.

-Околу 12.00 часот, на наведеното место, запалил оган за скара, кој се проширил, зафаќајќи површина на сува трева, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус