сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тетовец со автомобилот излетал од патот и удрил во бетонски столб

Тетовец со автомобилот излетал од патот и удрил во бетонски столб

На 18.05.2020 во 18.15 часот на локалниот пат с.Фалише – Тетово, патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ш.А.(23) од Тетово, изгубило контрола и удрило во бетонски столб. По незгодата, сопатникот С.М.(36) бил пренесен во Клиничка болница Тетово, каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

Коронавирус