понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Тетовец се заканувал со пиштол бидејќи не му дале невеста

Тетовец се заканувал со пиштол бидејќи не му дале невеста

Во гостиварската полиција синоќа 28-годишен жител на селото Здуње, гостиварско, пријавил дека околу 19.30 часот пред неговата куќа дошло лице од село Врапчиште, тетовско, кој ја побарал за сопруга неговата сестра.

Откако тој не дозволил, тетовецот извадил пиштол и му се заканил дека ќе го убие, по што заминал.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето и за расчистување на случајот.