вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 193
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Тетовец приведен, ја тепал невенчаната сопруга

Тетовец приведен, ја тепал невенчаната сопруга

Полициски службеници од СВР Тетово вчера лишиле од слобода 38- годишен жител на Тетово поради тоа што физички ја малтретирал неговата невенчана 33-годишна сопруга, информира Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово.

Тој бил приведен и задржан во Полициската станица Тетово и по целосно за расчистување на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020