сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Тетовец претепан со бејзбол палки пред кафеана

Тетовец претепан со бејзбол палки пред кафеана

Двајца синови на сопственик на угостителски објект во Боговиње и вработен во објектот вчера вечерта физички го нападнале М.А. (28) од Тетово пред локалот.

Како што информираат од полицијата тие го удирале со бејзбол палки и други тврди предмети.

-На М.А. му била укажана медицинска помош во Медицински центар Тетово, каде му биле констатирани тешки телесни повреди и бил задржан на понатамошно лекување, информираат од полицијата.

СВР Тетово презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

 

Коронавирус