четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 140
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тетовец паднал во шахта и починал

Тетовец паднал во шахта и починал

Во СВР Тетово вчера е пријавено дека Ј.Р.(77) од Тетово паднал во водоводна шахта со вода во дворот од неговата куќа на улица „Коле Неделковски“ во Тетово и починал.

-Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово извршиле увид и при тоа не се констатирани траги на насилство, по што телото на Ј.Р. предадено му е на семејството, информира Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово.

Коронавирус