сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Тетовец нападнат од внукот

Тетовец нападнат од внукот

Д.А.(60) вчера од тетовското село Слатино во СВР Тетово пријавил дека претходниот ден околу 13 часот и 30 минути физички бил нападнат од неговиот 28-годишен внук А.А. од истото село, кој во нападот користел и остар предмет, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Набрзо по пријавувањето А.А. лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Тетово за целосно расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020