петок, 31. март 2023. Вести денес: 136
home Хроника

Тетовец нападнат од мајката на поранешната девојка

Тетовец нападнат од мајката на поранешната девојка

Вчера (28 септември) во 21 часот и 10 минути, И.Ш.(29) од Тетово пријавил дека околу 20 часот и 40 минути, додека бил на работно место во тетовско основно училиште, физички бил нападнат од 55-годишната тетовка Л.Ј., со чија ќерка претходно биле во љубовна врска, информираат од СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.