петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тетовец каснат од куче на „Плоштадот Македонија“ во Скопје

Тетовец каснат од куче на „Плоштадот Македонија“ во Скопје

На 16.03.2019 во 19.25 часот во Полициската станица Центар, В.М.(31) од Тетово пријавил дека истиот ден во 16.00 часот на „Плоштад Македонија“ бил каснат од куче скитник  во пределот на левата потколеница, информираат од МВР.

Коронавирус