среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 123
home Хроника

Тетовец ја пронашол сестра си почината

Тетовец ја пронашол сестра си почината

В.Т.(67) од тетовско Непроштено вчера во 12:55 часот во СВР Тетово пријавил дека во куќата во Непроштено, во која живеела сама, ја пронашол почината неговата сестра В.Т.(62).

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски истакнува дека извршен е увид со учество и на Јавен обвинител, по чија наредба ќе се врши обдукција на безживотното тело на В.Т.

Коронавирус