среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 152
home Хроника

Тетовец ја ограбил куќата на својот татко

Тетовец ја ограбил куќата на својот татко

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.С.(25) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба’’.

Пријавениот, во периодот од 15.09.2019 до 06.10.2019 со подесен клуч извршил тешка кражба од куќата сопственост на неговиот татко од с.Јанчиште, тетовско и одзел пари.

Коронавирус