петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 57
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тетовец и се заканувал на поранешната девојка

Тетовец и се заканувал на поранешната девојка

Во СВР Тетово 21 годишна тетовка вчера вечерта пријавила дека А.К.(33) од тетовски Требош, со кого се познавала и претходно била во љубовна врска, со закани по животот ѝ барал поголема сума парични средства, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

А.К. лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Тетово, а по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок

Коронавирус