вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 84
home Хроника

Тетовец фалсификувал сообраќајна дозвола па бил фатен и задржан во полициска станица

Тетовец фалсификувал сообраќајна дозвола па бил фатен и задржан во полициска станица

На 24.10.2019 околу 17.30 часот на ул.„Борис Кидрич“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле А.Б.(42) од тетовско Селце, кој управувал патничко возило „ауди А4“, со странски пробни таблички, а поради сомнение за сторени кривични дела „фалсификување исправа“ и „употреба на исправа со невистинита содржина“. А.Б. бил задржан во Полициската станица Тетово за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус