среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 24
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Хроника

Тетовчанец претепал двајца полицајци

Тетовчанец претепал двајца полицајци

На 14 септември 2018 година во 23:35 часот било пријавено дека во Тетово на улицата „Илинденска“ при превземање мерки од страна на полициски службеници односно по укажана наредба да застане, У.И. (38) од Тетово физички  нападнал двајца полициски службеници.

У.И. бил совладан и приведен во полициска станица за натамошна постапка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус