понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тетовчанец избоден на автобуска станица

Тетовчанец избоден на автобуска станица

Рано изутринава во Тетово на автобуската станица, М.К.(55) од Тетово со остар предмет му нанел убодна рана во пределот на стомакот на Ф.А.(56), исто така од Тетово.

Ф.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Причина е претходна расправија помеѓу двајцата такси возачи. По преземени мерки М.К. е пронајден и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.