недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 36
home Хроника

Тешко повредени три млади момчиња: Малолетник изгубил контрола над возилото и се забил во дрво

Тешко повредени три млади момчиња: Малолетник изгубил контрола над возилото и се забил во дрво

На 23.08.2018 година околу 5:00 часот на локалниот пат населба Илинден-село Трубарево патничко возило „Сеат Кордоба“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Ј. (17) од село Трубарево, Скопско, излеталo од коловозот и удрилo во дрвја.

Возачот и сопатниците Б.Д.(17) и К.Т. (19), двајцата од Скопје, со возило на итна медицинска помош биле пренесени во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.

На сите им биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.