четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 50
home Хроника

Тешко повредена жена во Скопје: Возач ја удрил и избегал

Тешко повредена жена во Скопје: Возач ја удрил и избегал

Во СВР Скопје вчера во 14.30 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје.

При разговор со повредената извршен од полициски службеници од СВР Скопје, таа изјавила дека околу 14.00 часот на ул.„Св.Кирил и Методиј“ била удрена од непознато возило, кое по несреќата го напуштило местото.

Се работи на расчистување на случајот.