вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 110
home Хроника

Тешко повредена вработена во месарница во Чаир

Тешко повредена вработена во месарница во Чаир

На 22.06.2020 околу 10:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во месарница на улица Максут Садик во Скопје при извршување на редовни работни задачи со машина за мелење на месо поради невнимание се повредила вработената С.М.(47) од Скопје.

Од доктор во Градската општа болница„Св.Наум Охридски” и била констатирана тешка телесна повреда. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

За настанот е известен трудов инспектор.

Коронавирус