четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 43
home Хроника

Тешко повредена струмичанка, сограѓанин ја удрил со автомобил

Тешко повредена струмичанка, сограѓанин ја удрил со автомобил

На 07.12.2021 околу 18:40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од ул.„Дрварска“ со ул.„М.Митевски Брицо“ во Струмица, патничко возило „ауди“, со струмички регистарски ознаки, управувано од И.М.(37) од Струмица, удрило во пешакот Л.Т.(59) од Струмица.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.Т., констатирани во Медицинскиот центар Струмица.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Коронавирус