недела, 4. декември 2022. Вести денес: 28
home Хроника

Тешко повреден велосипедист во сообраќајна несреќа во Скопје

Тешко повреден велосипедист во сообраќајна несреќа во Скопје
илустрација

Во сообраќајна несреќа во текот на вчерашниот ден во Скопје тешко повреден е велосипедист.

Вчера околу 20:30 часот во Скопје, на булевар „Кочо Рацин“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки  управувано од Ј.С.(80) од Скопјe и велосипедист А.Т.(25) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди констатирани во Градска општа болница „Св. Наум Охридски“ се здобила А.Т. .

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус