сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 16
home Хроника

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Скопје

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Скопје

Велосипедист се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13.45 часот на булевар „Кирил и Методиј“ во Скопје.

Од МВР информираат дека патничко возило „Шкода“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Т.(36) од Скопје, удрило во велосипедистот З.П.(59) од Скопје.

-Притоа, З.П. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, известуваат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.