петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 23
home Хроника

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Ресен

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Ресен
илустрација

На 06.10.2020 во 12.35 часот било пријавено дека на ул.„11 Октомври“ во Ресен патничко возило „даеву ланос“, со ресенски регистарски ознаки, управувано од Е.Р.(29), удрило во велосипед, управуван од Е.И.(64), двајцата од Ресен.

-Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од ОВР Ресен.

Коронавирус