четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 9
home Хроника

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка кај Св.Еразмо

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка кај Св.Еразмо
илустрација

Сообраќајна незгода во која учествувалеавтомобил „Мерцедес“, со струшки регистарски ознаки, управувано од Ќ.И.(55) од с.Велешта и велосипед управуван од Ј.А.(61) од Охрид, се случила вчера во 13:30 часот на магистралниот пат кај Св.Еразмо

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот и бил пренесен во болницата „Св. Еразмо“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Охрид.

Локални избори 2021