среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Хроника

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Тешко повреден велосипедист во Скопје
илустрација

На 17.09.2018 година во 11,45 часот во Секторот за внатрешни Скопје било пријавено дека на улица „Алија Авдовиќ“ патничко моторно возило “Опел Антара“ со скопски регистерски ознаки управувано од Б.Р.(65) од Скопје удрило во велосипед управуван од А.М.(70) од село Сингелиќ, скопско.

Велосипедистот бил пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза“  каде од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус