среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден велосипедист од Куманово

Тешко повреден велосипедист од Куманово

На 05.11.2021 во 14:00 часот било пријавено дека на крстосница од регионалниот пат Куманово-Свети Николе и ул.„Студена Вода“ во с.Доброшане патничко возило „ауди“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ј.А.(21) од с.Доброшане удрило во велосипед, управуван од Е.Ц.(41) од Куманово.

Во несреќата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентниот центар во Куманово.

Извршен бил увид на местото од увидна екипа од СВР Куманово.

Коронавирус