петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден тинејџер од Делчево

Тешко повреден тинејџер од Делчево

Осумнаесетгодишниот П.С. од Делчево е тешко повреден во несреќата што се случила вчера околу 11:40 часот на булеварот „Македонија“ во Делчево. Управувајќи мопед „томос“ тој  изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во незгодата, П.С. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница Штип за укажување лекарка помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Делчево.

 

Коронавирус