петок, 23. јули 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден текстилен работник во Прилеп

Тешко повреден текстилен работник во Прилеп

Текстилен работник од Прилеп се повредил додека бил на работното место во фабриката на улица Александар Македонски.

Полицијата соопшти дека станува збор за Д.К.(35) од Прилеп кој се повредил додека ги извршувал своите работни задачи во фабриката.

Коронавирус