вторник, 11. август 2020. Вести денес: 136
home Хроника

Тешко повреден скопјанец: Автомобил удрил во него, па веднаш бил пренесен во болница

Тешко повреден скопјанец: Автомобил удрил во него, па веднаш бил пренесен во болница

На улица „Јустинијан Први“ во Скопје, вчера во 11.32 часот, патничко возило „Тојота“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(31) од село Чифлик, скопско, удрил во пешакот Б.В.(79) од Скопје.

Б.В. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус