вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 142
home Хроника

Тешко повреден штипјанец- поради недоразбирање во сообраќајот

Тешко повреден штипјанец- поради недоразбирање во сообраќајот

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.М.(37) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда”.

На 31.05.2021 на ул.„Борис Крајгер“, поради недоразбирање во сообраќајот, пријавениот физички го нападнал С.Н. од Штип, нанесувајќи му тешки телесни повреди.

Коронавирус