понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Тешко повреден работник во Виница

Тешко повреден работник во Виница

Вчера во 09.50 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека В.П (43) од с.Лески, виничко, додека извршувал работни задачи во фирма во Виница се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Кочани.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Виница.

Локални избори 2021