недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден работник во гостиварска фабрика

Тешко повреден работник во гостиварска фабрика

На 04.05.2021 во 09:30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во фабрика во гостиварска Горна Бањица, извршувајќи работни задачи, Д.М.(52) од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија