вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тешко повреден работник во Гостивар

Тешко повреден работник во Гостивар

Работник во фабрика од Гостивар вчера се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи.

Како што соопшти МВР, тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од pолициската станица Гостивар.

Коронавирус