недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 8
home Хроника

Тешко повреден работник во Гостивар

Тешко повреден работник во Гостивар

Работник во фабрика од Гостивар вчера се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи.

Како што соопшти МВР, тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од pолициската станица Гостивар.

Локални избори 2021