понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Хроника

Tешко повреден работник во фабрика во Велес

Tешко повреден работник во фабрика во Велес

Шеесетгодишен велешанец се здобил со тешки телесни повреди во фабрика во Велес, додека извршувал работни задачи. Повредите кај  З.Н. (60)  биле констатирани во болницата во Велес.

Како што информира портпаролот Верољуб Додевски, случајот бил пријавен вчера околу 15 часот во СВР Велес, а работникот се здобил со повредите кога паднало скеле.

Се работи на расчистување на случајот, рече Додевски. (МИА)

Локални избори 2021