петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден работник од Скопје

Тешко повреден работник од Скопје

Во 14.29 часот во СВР Скопје било пријвено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје со тешки телесни повреди бил донесен повреден 55-годишниот Љ.А. од Скопје.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал градежни работи на улицата „Јадранска магистрала“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и трудов инспектор.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021