недела, 5. јули 2020. Вести денес: 97
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Тешко повреден работник од Делчево

Тешко повреден работник од Делчево

На 26.05.2020 во 09:10 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“ во Делчево, В.П.(48) од с.Разловци, делчевско, вработен во ЈПКД-Брегалница во Делчево, додека извршувал работни задачи, паднал и се повредил.

Тој бил пренесен во Итна медицинска помош Делчево каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Делчево.

За настанот бил запознаен инспектор за труд и социјални работи.

Парламентарни избори 2020