понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 160
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кичево

home Хроника

Тешко повреден работеник во фабрика во Кочани

Тешко повреден работеник во фабрика во Кочани

Вчера во 13.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во фабрика во Кочани, Т.Н.(50) од с.Оризари, кочанско, додека извршувал работни задачи, се здобил со тешки телесни повреди.

Тој бил пренесен во Јавната здравствена установа Кочани за укажување лекарска помош.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021