четврток, 9. април 2020. Вести денес: 176
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тешко повреден прилепчанец

Тешко повреден прилепчанец
илустрација

На 28.02.2020 во 08:50 часот било пријавено дека во Прилеп на ул.„Тризла“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фиат стило“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Х.М.(35) од Прилеп и моторцикл „хамачи“ без регистарски ознаки, управуван од Џ.Ј.(32) од Прилеп.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил моторциклистот, по што бил пренесен во Градската болница Прилеп за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус