понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден пешак во сообраќајка во Кавадарци

Тешко повреден пешак во сообраќајка во Кавадарци

Патничко возило „Форд“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Л.С.(41) од Кавадарци удрило во пешакот Р.П.(71) од Кавадарци.

Несреќата се случила во 9:30 часот на улицата „Партизанска“ во Кавадарци.

Од ударот пешакот се здобил со тешки телесна повреда и по укажаната лекарска помош бил задржан на лекување во Општа болница Кавадарци.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.