вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Хроника

Тешко повреден пешак- прилепчанец удрил во него со „голф“

Тешко повреден пешак- прилепчанец удрил во него со „голф“

Вчера околу 10.30 часот на ул.„Архиепископ Доситеј“ во Прилеп, патничко возило „голф“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од И.Ч.(31) удрило во пешакот Б.Т.(34), двајцата од Прилеп.

По незгодата пешакот е префрлен во Градската болница Прилеп, каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Коронавирус