четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден пешак од село Мала Речица

Тешко повреден пешак од село Мала Речица

На 19.11.2018 година во 18:00 часот на булевар „Маршал Тито“ во Тетово, патничко возило „Сеат Леон“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.А.(28) од село Порој удрило во пешакот А.И.(30) од село Мала Речица.

Од ударот А.И. се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Клиничка болница Тетово.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Тетово.

Локални избори 2021