вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 157
home Хроника

Тешко повреден пешак кај село Пршовце

Тешко повреден пешак кај село Пршовце

На 01.08.2021 во 19.30 часот било пријавено дека на регионалниот пат Тетово-Јажинце, кај с.Пршовце, патничко возило „бмв“, со германски национални ознаки, управувано од Е.Џ.(57) од с.Орашје, со место на живеење во Р.Германија, удрило во пешакот С.А.(51) од с.Пршовце.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Тетово.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

Коронавирус