вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден охриѓанец- паднал од мотор кај населбата Рача

Тешко повреден охриѓанец- паднал од мотор кај населбата Рача

На 17.09.2020 било пријавено дека на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача, М.Б.(45) од Охрид, управувајќи мопед „кивеј“ паднал на коловозот. Во незгодата, возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Охрид. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Коронавирус