вторник, 11. август 2020. Вести денес: 98
home Хроника

Тешко повреден мотоциклист

Тешко повреден мотоциклист
илустрација

Сообраќајна несреќа се случила вчера околу 19 часот на регионалниот пат Ресен – с.Царев Двор, поточно кај место викано „Рибник“.

Во несреќата, информира полицијата, моторцикл „томос“, со охридски регистарски ознаки, управуван од А.В.(74) од Ресен, паднал на коловозот.

-Во незгодата, моторциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничкиот центар во Битола, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Ресен.

Коронавирус