сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден мотоциклист од Велес

Тешко повреден мотоциклист од Велес
илустрација

На 13.05.2021 во 14:30 часот во СВР Велес било пријавено дека крстосница од ул.„Димитар Влахов“ и ул.„Вера Циривири“ во Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „нисан“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(61) од Велес и мотоцикл „дукати“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.Т.(21) од Велес.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Велес.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Велес.

Коронавирус