петок, 17. септември 2021. Вести денес: 119
home Хроника

Тешко повреден мотоциклист од Прилеп

Тешко повреден мотоциклист од Прилеп

На 30.07.2021 во 14:10 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на  регионалниот пат Витолиште-Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фиат пунто“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од О.М.(30) од Прилеп и мотоцикл „педа тек“, без регистарски ознаки, управуван од Б.З.(21) од Прилеп.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Прилеп. Увид на местото извршила екипа на ОВР Прилеп.

Коронавирус