вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Тешко повреден мотоциклист од Берово

Тешко повреден мотоциклист од Берово

На 12.10.2019 во 22,05 часот било пријавено дека во Берово на крстосницата од улицата „Задарска“ и улицата „Партизанска“ се случила сообраќајна незгода меѓу патничко моторно возило “голф-4“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Б.(35) од с.Русиново и мотоцикл „јамаха“ без регистерски ознаки, управуван од У.А.(19) од с.Црник.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во болницата во Берово за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Берово.

Коронавирус