четврток, 4. август 2022. Вести денес: 82
home Хроника

Тешко повреден млад скопјанец во сообраќајка во Илинден

Тешко повреден млад скопјанец во сообраќајка во Илинден

На 02.08.2022 во 22.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„9“ во општина Илинден, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „алфа“, управувано од В.С.(25) од Скопје и мопед, управуван од Ф.М.(21) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

-По несреќата Ф.М. бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус