четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден млад скопјанец по удар од „Мерцедес“

Тешко повреден млад скопјанец по удар од „Мерцедес“

На 06.12.2021 во 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„12. Македонска бригада“, пред крстосница со ул.„Архитект Сотир Томовски“ во Скопје, патничко  возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Д.(50) од Скопје, удрило во пешакот С.К.(23) од Скопје.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус