вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 64
home Хроника

Тешко повреден мигрант: Воз кој сообраќал на релација Гевгелија- Скопје удрил во него

Тешко повреден мигрант: Воз кој сообраќал на релација Гевгелија- Скопје удрил во него

На пругата Гевгелија – Скопје, во близина на циглана кај Неготино, вчера товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје, удрил во едно лице-мигрант.

– Во незгодата лицето се здобило со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Кавадарци, соопшти МВР.

Известен бил Јавен обвинител и извршен увид од увидна екипа од Полициската станица Неготино.

Коронавирус